Gyakran megnehezíti a kereskedelmi épületek evakuálását az, hogy az épületben tartózkodók nem ismerik fel a hagyományos kijáratjelzőket.
Kutatások bizonyítják, hogy a statikus kijáratjelzőket csupán az emberek 38%-a veszi észre egy ismeretlen környezetben. Ennek részben az az oka, hogy az olyan nagy alapterületű létesítményekben, mint a bevásárlóközpontok vagy a repülőterek, túl sok vizuális impulzus éri a látogatókat: reklámok, hirdetések, feliratok, tájékoztatótáblák és hasonlók. Ezek mind elterelik a figyelmet a kijáratjelzőkről.
A táblák láthatóságának javítása érdekében az Eaton egy új technológiával bővítette vészvilágítási termékeit. Az új technológia neve: Increased Affordance, azaz fokozott észlelhetőség. Ezzel a pluszfunkcióval a kijáratjelzők képesek villogva vagy pulzálva világítani (lásd az alábbi videót), ami nagyban növeli az észlelhetőségüket, így gyorsabb és biztonságosabb evakuálást tesz lehetővé.
Az Increased Affordance (IA) funkció aktiválásakor a kijáratjelzők fénye villogva vagy pulzálva világít, így azok jobban észrevehetők, ami meggyorsítja az evakuálást.
A technológia célja, hogy támogassa a biztonságosabb és gyorsabb evakuálást, azáltal, hogy az épületben tartózkodók késlekedés nélkül felismerik a menekülési útvonalakat, nem úgy, mint a hagyományos kijáratjelzők esetén.
Amikor egy épületet ki kell üríteni, a bent tartózkodók vészhelyezben pánikba eshetnek és ösztönösen arra a pontra akarnak visszajutni, ahol beléptek az épületbe, ami könnyen tumultushoz vezet, és késlelteti az evakuálást.
Normál üzemmódban a lámpatestek - a legtöbb országban előírt minimumnál jóval magasabb fényerejüknek köszönhetően - kiválóan láthatók.
Az Increased Affordance (fokozott észlelhetőség) funkció a villogás vagy pulzálás révén - melynek fényereje semmilyen esetben sem csökken az iparági szabványokban meghatározott minimális szint alá - még jobban felismerhetővé teszi a kijáratjelzőket.
Emberéletek múlhatnak azon, hogy mennyi idő alatt lehet evakuálni egy kereskedelmi épületet. Minden másodperc számít. Ha az emberek könnyebben felismerik a kijáratjelzőket, gyorsabban tudnak reagálni és minimális késlekedéssel biztonságba kerülhetnek.